Ste nezamestnaný? V tom prípade s veľkou pravdepodobnosťou s Vašou žiadosťou v banke nepochodíte. Jednou z možností je však úver pre nezamestnaných, ktorý poskytujú nebankové spoločnosti. Aké konkrétne výhody a nevýhody prináša úver pre nezamestnaných?
Úver pre nezamestnaných v nebankovej spoločnosti
Byť nezamestnaným a získať výhodnú pôžičku je prakticky nemožné. Nakoľko všetky bankové spoločnosti vyžadujú okrem ostatných podmienok k žiadosti priložiť aj doklad o stálom príjme, jedinou možnosťou je si vziať niektorý nebankovú úver pre nezamestnaných. Tieto pôžičky však prinášajú množstvo rizík, s ktorými musíte vopred rátať.
Medzi najznámejších poskytovateľov úveru pre nezamestnaných patrí napríklad Provident, Cofidis, Cetelem, Ferratum, Pohotovosť, creditONE a iné nebankové spoločnosti. Všetky spomínané nebankové spoločnosti úver pre nezamestnaných poskytujú len ľudom, ktorí majú trvalé bydlisko na Slovensku a to aj bez ručenia nehnuteľnosťou. Samozrejme, pokiaľ máte záujem o úver pre nezamestnaných vo výške niekoľkých tisíc euro, s veľkou pravdepodobnosťou si bude od Vás nebankovka pýtať istú zábezpeku, teda ručenie.
Úver pre nezamestnaných – na čo si dávať pozor
Ak vážne premýšľate nad tým, že pošlete svoju žiadosť do ktorejkoľvek nebankovej spoločnosti, ktorá tento úver na našom území poskytuje, vopred by ste v tom prípade mali zvážiť isté riziká a negatíva, ktoré prináša táto pôžička. Konkrétne ide o vysoký úrok, vysoké RPMN, ktoré môže presahovať hranicu 100% ročne a neraz aj krátku dobu splatnosti, ktorá nemusí presahovať ani hranicu niekoľkých mesiacov.
Z toho dôvodu je úver pre nezamestnaných vhodný skôr ako posledná možnosť dočasného riešenia finančných problémov. Mnohé nebankové spoločnosti naviac v zmluvách častokrát „skrývajú“ rôzne body, ktorým veľká väčšina klientov absolútne nerozumie. V prípade, ak aj vy nerozumiete niektorým bodom v zmluve, konzultujte ich so svojím právnikom alebo so samotnou nebankovou spoločnosťou, ktorá by Vám mala všetky body v zmluve dôkladne vysvetliť.